Muudatused artiklis

04.05.2008 – Eemaldatud kogu eelnev info Ad-Aware 2007 kohta, kasutage Spybot'i.
25.06.2007 – Lisatud hoiatav info Ad-Aware 2007 kohta.

NB! Ad-Aware 2007 on täielik pettumus: vigane ja aeglane. Sellega seoses ma siin lehel enam Ad-Aware kasutamise juhiseid ei paku. Soovitan Ad-Aware täielikult arvutist eemaldada ja selle asemel tasuta Spybot – Search & Destroy kasutada.

Spybot–S&D paigaldamine

Nagu ikka, topeltklõps install-failil, click-click, next-next ja finito.

Uuenda Spybot, immuniseeri, kontrolli

Installeerimisprotseduuri ajal said valida, kas viiruslisti uuendused laetakse kohe alla (vaata pilti) või peab seda hiljem manuaalselt tegema. Samuti lasti valida, milliseid kaitsemooduleid kasutada soovid (vaata pilti). Teeme need etapid veelkord läbi, et teadmatusest midagi halba ei juhtuks.

  1. Spyboti esmakordsel käivitamisel avaneb wizard, mis võimaldab esmaseid seadistusi teha; sina konfigureerid programmi aga hiljem, et kontrollimiseelne uuendamise ja immuniseerimise harjumus juurduks. Klõpsa muudkui nupul “Next” (vaata pilti) kuni ilmub viimane kaader, kus klikka nupul — “Start using the program” (vaata pilti).
  2. Klikka “Search for Updates” või “Update” nuppu (vaata pilti), otsi uuendusi, tähista kõik pakkumised linnukesega, vali sobiv update-server ning lae uuendused alla (vaata pilti).
  3. Pärast iga uuendust immuniseeri Spybot: ava “Immunize”-sektsioon (vaata pilti) ja veendu, et igas lahtris oleks roheline linnuke, mis sümboliseerib kaitsemehhanismide täielikku töötamist. Kui midagi on teisiti, kliki rohelise pluss-märgiga tähistatud “Immunize”-nupul, lisa linnuke Opera profiilide (P.S: kel Operat pole, ei näe ka seda valikut) ja “Enable permanent blocking of bad addresses in Internet Explorer” ette ning vali rippmenüüst “Block all bad pages silently” (vaata pilti).
  4. Seejärel käivita nuhkvara kontroll. Selleks klikka nuppe “Search & Destroy” ning “Check for problems” (vaata pilti)
  5. Märgi kõik kontrolli käigus leitud punased kirjed linnukesega, kliki nupul “Fix selected problems” ning kinnita käsklus klõpsates nupul “Yes” (vaata pilti), mispeale leitud kurjamid eemaldatakse. Viimaks annab programm teada, et nii-ja-nii-palju pahalasi eemaldati; teate sulgemiseks vajuta “OK” (vaata pilti) ja välju programmist. Valmis! :)

Soovitan tungivalt enne kontrollimisi alljärgnevad punktid täita

Safe Mode võimaldab nuhkvaratõrjeprogrammidel tõhusamalt tegutseda ning paremaid tulemusi saavutada, kuivõrd ta blokeerib enamiku töötavaid draivereid ja programme.